Deutschlands größte Spendenplattform

Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Mihman Evi - Öffentliches Gästehaus

Ein Projekt von Internationale Alevitische Stiftung
in Hacıbektaş, Türkei

Hacı Bektaş Veli ziyaretçilerinin sabah erken saatlerde geldiklerinde ve güneşin sıcak saatlerinde dışarıda beklediklerinde kalacak yerleri yok. Bu büyük eksikliği gidermek adına hepinizin desteğini bekliyoruz. Wir bauen ein Gästehaus.

Sevda Dogan
Nachricht schreiben

Hacıbektaş' ta Delikli Taş ve Çilehane ziyaretine yakın mesafede, gelen ziyaretçilerin kullanabileceği 264 m² kapalı alanda bir Mihman Evi inşa edioruz. 

Sadece halkımızın hizmeti için kullanılacak, personeli belediye tarafından temin edilecek ve kullanımı tamamen ücretsiz olacaktır.

Hacı Bektaş Veli ziyaretçilerinin sabah erken saatlerde geldiklerinde  ve güneşin sıcak saatlerinde dişarıda beklediklerinde kalacak yerleri yok.

Bu büyük eksikliği gidermek adına hepinizden "El ele, el Hakk'a" felsefesi ile desteklerinizi bekliyoruz. 

Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Mihman Evimiz Ağustos 2021 tarihine kadar bitirilip, anahtarı ve kullanımı törenle Belediye Başkanımıza  teslim edilecektir.

Projeyi gerçekleştirenler: Uluslarası Alevi Araştırma, Dayanışma ve Eğitim Vakfı;  Alevi Vakfı Stuttgart ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok.

Arsası Hacıbektaş belediyesinden, binası tüm Canlardan.

Masrafımız yaklaşık 30 bin Euro  ( otuz bin Euro ) gibi olacak. 

Uluslararası Alevi Vakfımız her zaman olduğu gibi açıklık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri doğrultusunda bağış kampanyasını yürütecektir. 

Destek veren tüm canlarımızın isimlerini mümkün olduğunca bir albüm halinde Mihman Evinde muhafaza edeceğiz veya internet sitemizde yazınlayacağız. 

Lokmalarımızın büyüğü-küçüğü demeden desteklerinizi ve katkılarınızı bekliyor, şimdiden sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
-------------------------------------------------------------------------------
Wir bauen zur öffentlichen Nutzung ein Gästehaus in Hacıbektaş, in der Nähe des Besuchs von Delikli Taş und Çilehane, auf einem 264 m² großen geschlossenen Areal, das von Besuchern genutzt werden kann.
Es wird für den Gebrauch der Besucher und Bürger verwendet, das Personal wird von der Gemeinde gestellt und die Nutzung ist völlig kostenlos.
Besucher haben derzeit keine Unterkunftsmöglichkeit, wenn sie frühmorgens ankommen und während der heißen Sonnenstunden draußen warten müssen. 
Um diesen großen Mangel zu beseitigen, erwarten wir Ihre Unterstützung mit der Philosophie „Hand in Hand, Hand in Hand zu Hakk“.  www.alevi-vakfi.com

Dieses Projekt wird auch unterstützt über